Yurt dışından TÜBİTAK MAM’a olan ilgi artıyor

-A +A

Son yıllarda Avrupa, Asya, Afrika kıtalarından, Almanya, Cezayir, Dubai, Pakistan, Katar, Azerbaycan gibi ülkelerden TÜBİTAK MAM’a test/analiz talepleri geliyor. Taleplerin başında, kimyasal analizler, gıda ürünlerinin analizleri, inşaat malzemeleri, su ve toprak analizleri başı çekiyor. TÜBİTAK MAM tarafından taleplerin yapılabilirliği incelenerek, talep sahiplerine gerekli bilgiler veriliyor.

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Endüstriyel Hizmetler Birim Yöneticisi Meral Özcan, Marmara Araştırma Merkezi olarak yapılan testlerin yurtdışına tanıtımı konusunda çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini, İngilizce olarak hazırlanan test/analiz kataloğunun yurtdışında yapılan etkinliklerde dağıtıldığını söyledi.

Özcan ayrıca, elektronik ortamda da irtibatta olunan firmalara ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) üyelerine de katalog gönderildiğini ifade etti.

Yapılan bu çalışmalar ile Marmara Araştırma Merkezi olarak yabancı ülkeler ile yapılan Ar-Ge işbirliklerimizin artırılması hedeflenmektedir.

İngilizce kataloğa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://mam.tubitak.gov.tr/sites/images/mam---/2016-04-15_industrial_services_price_catalogue.pdf

23.06.2016