TÜBİTAK MAM Kimya Teknolojisi Enstitüsü IDEF 2017'DE

-A +A

9-12 Mayıs 2017 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşen IDEF’17 13'üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarına TÜBİTAK, Merkez ve Enstitüleri (MAM, BİLGEM, SAGE) ile katılım sağladı.

50’yi aşkın ülkeden yaklaşık 800 firmanın yer aldığı fuarda TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen Türkiye’nin İlk Milli Hava-Hava Füzeleri Gökdoğan ve Bozdoğan’ın tanıtımı yapıldı.

TÜBİTAK MAM fuara Enerji Enstitüsü, Kimyasal Teknoloji Enstitüsü ve Malzeme Enstitüsü ile katıldı. TÜBİTAK MAM, fuar boyunca Lityum İyon Pil, Yakıt Pili Modül ve Bileşenleri, Gaz Tutucu Sistemler, Hidrojen Yakıcı Katalizör, Maske Kimyasalları, İnsansız Hava Araçları İçin Yakıt Torbası, Enerjetik Malzemeler, Terahertz Görüntüleme Sistemi, Duvar Arkası Algılama Radarı, Milli Sonoboy DIFAR Akustik Sensörü, Milli Sonar ASW Transdüser Elemanı, Kimyasal Silah El Detektörü, Düşük Termal Genleşmeli Cam Seramik, Yeni Nesil Antifouling Deniz Boyaları, Yüzer Dekoy ve Lançeri konularında ürün ve projelerini sergiledi.

Fuarın ikinci gününde, TÜBİTAK MAM ile ROKETSAN A.Ş. arasında “Yüksek Sıcaklığa Dayanıklı Kompozit Malzeme Geliştirme” konulu İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokole, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin, MAM Başkanı Dr. Orkun Hasekioğlu, ROKETSAN Genel Md. Selçuk Yaşar ve Genel Md. Yrd. Sartuk Karasoy imza attılar.

Fotoğraflar

12.05.2017