“Atık pillerin bertarafı ve geri kazanım teknolojilerinin geliştirilmesi” projesi kapanış toplantısı

-A +A
  “Atık Pillerin Bertarafı Ve Geri Kazanım Teknolojilerinin Geliştirilmesi” başlıklı proje kapanış toplantısı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, Atık Yönetim Dairesi Başkanlığı, Özel Atıkların Yönetimi Şube Müdürü Gökhan ŞENTÜRK ve Meltem BOLÜK, TÜBİTAK MAM Kimyasal Teknolojiler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ülker BEKER, TÜBİTAK MAM İş Geliştirme Birim Yöneticisi Nuh YILMAZ, Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü Prof. Dr. Turgut Tüzün ONAY, Süleyman Demirel Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Doç. Dr. İsmail TOSUN, TÜBİTAK KAMAG Tuğçe İrfan AKAY, Exitcom firması Genel Müdürü Murat ILGAR ve Esra EKEN ve Proje Yürütücüsü ve Yöneticileri Koç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Endüstri Mühendisliği Prof. Dr. Metin TÜRKAY ve TÜBİTAK MAM Selçuk TÜRDÜ katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

“Atık Pillerin Bertarafı Ve Geri Kazanım Teknolojilerinin Geliştirilmesi” başlıklı TARAL 1007 projesinin pilot tesis tasarım ve kurulum çalışmaları ve pilot tesis üretim çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi veren proje yürütücüsü Selçuk TÜRDÜ geliştirilen teknoloji ile ülkemizin geri kazanım sektörünün geleceği için teknolojik birikimin elde edildiğinin de dikkatini çekmiştir.

Diğer değerli metallerin geri kazanımı gibi daha büyük kapsamlı çalışmalar için temel teşkil edecek teknolojilerin geliştirilmesinde olumlu katkıları olacak, gerekli altyapı ve yetişmiş insan gücü de kazanılmış bulunmaktadır.

 

Fotoğraflar

09.11.2016